Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Olsztynie w okresie wakacji letnich w 2022 roku zaprasza dzieci rolników, urodzone w latach 2007-2015 na bezpłatne, 21-dniowe turnusy rehabilitacyjne.

 

Rolniku, jeżeli Twoje dziecko:

  • cierpi na choroby układu oddechowego,
  • zdiagnozowano u niego wady postawy lub choroby układu ruchu,

to znaczy, że może potrzebować rehabilitacji leczniczej.

Konieczne jest, aby przynajmniej jedno z rodziców (opiekunów prawnych) podlegało ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy lub w przypadku ubezpieczenia na wniosek w pełnym zakresie - aby ubezpieczenie to trwało nieprzerwanie co najmniej rok.

Podstawą skierowania dziecka na turnus rehabilitacyjny jest Wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą, wypełniony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, przez którego dziecko jest leczone. Do wniosku powinny być dołączone następujące formularze: Informacja o stanie zdrowia dziecka wraz z Oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego, Informacje podawane w przypadku pozyskiwania danych osobowych od osoby, której dane dotyczą oraz Oświadczenie, zawierające zgodę na udzielenie pomocy przedmedycznej i medycznej.

Druki formularzy oraz więcej informacji można uzyskać pod adresem www.krus.gov.pl, w jednostkach terenowych KRUS, pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerami telefonów: 89 545 48 03, 89 545 48 89.

 

Załączniki:

Plakat ze szczegółowymi informacjami na temat udziału w turnusach rehabilitacyjnych. (format pliku: PDF, rozmiar: 96 kB)